Deze molen werd oorspronkelijk gebouwd aan de Lutkedijk in Obdam. In de ondertoren op de houten koker staat met potlood in sierlijke letters geschreven: A. Wagemaker 1945. Dit is de bekende weidemolenbouwer uit Oostwoud. In het boek "Molens in Noord-Holland" uit 1981 staat op blz. 47 een foto van deze molen.
De molen werd eind 1980-er jaren verhuisd naar een tuin bij een woning aan de Middelweg in Hoogwoud. Daar ging de toestand van de molen, tussen de bomen, achteruit. Toen de eigenaar in 2008 ging verhuizen stond hij de molen af aan Coen Rood, die voor de molen een mooie plek wist nabij molen De Lage Hoek aan de Langereis.
De molen bleek in veel slechtere staat dan gedacht, en na een lange tijd in opslag te hebben gelegen werd de molen na grondige restauratie in 2018 geplaatst aan de Langereis.
De molen is voorzien van een bijzonder wieksysteem met remkleppen, gelijkend op het Bilau-systeem. De molen heeft geen pomp. Hij staat op het gemaalterrein van het Hoogheemraadschap. Functie is het van dichtbij aan voorbijgangers tonen van een bijzonder type weidemolen.