In 1922 werd de molen gesloopt, en vervangen door een windmotorinstallatie op dezelfde plek.
Bron: De zeeweringen en waterschappen van Noordholland, derde uitgaaf, D. Kooiman, 1936.
-----
Poldergrootte 61 ha, windmotor met hulpmotor van 7 pk.
Bron: waterstaatskaart Alkmaar West, herzien in 1949, ged. bijgewerkt tot 1951.
-----
Op topografische kaarten uit de 20e eeuw is de polder verdeeld in Noorder Kleimeer en Zuider Kleimeer, en ten zuiden daarvan via een grondduiker de Kleine Kleimeer. Ten tijde van de windmotor stonden er in het noordelijke deel diverse weidemolens.
Tegenwoordig is de Kleimeer een natuurgebied in ontwikkeling met veel riet- en moerasland, gelegen naast recreatiegebied Geestmerambacht. De Kleine Kleimeer bestaat niet meer, deze is weggevaagd door de herverkaveling rond 1970.
-----
Vanwege de grote natuurwaarde werd een deel van de polder reeds voor de herverkaveling van de 1970-er jaren door Staatsbosbeheer aangekocht, met als gevolg dat de polder nog steeds bestaat.
Bron: Uit de historie van Koedijk door J.P. Geus, XII. De Kleimeren.
-----
In 1921 ontving het polderbestuur offertes voor het plaatsen van een Herkules windmotor, en van N.V. Electro-technisch Bureau Scholten & Pijper te Hoorn voor het plaatsen van een Energie windmotor. In 1922 werd de molen afgebroken en vervangen door de windmotor.
In 1938 werd een motorische hulpbemaling geplaatst.
In 1956 werd Pieter Barsingerhorn aangesteld tot watermolenaar in vaste dienst.
Bron: archief van Polder Kleimeer.