In veel afdelingen in de Zijpe is extra ruimte voor water nodig om wateroverlast-situaties te kunnen voorkomen. Dit is ook het geval in de afdelingen C (11,4 hectare) en D (0,9 hectare). Om deze wateroverlast te voorkomen heeft het hoogheemraadschap in afdeling C, direct ten zuiden van Schagerbrug, circa 17 hectare grond verworven.
Om het gebied is een kade aangelegd waarbinnen een "droge" waterberging (laag gelegen begreppeld grasland) ligt. Dit gebied kan agrarisch beheerd worden, maar kan bij wateroverlast worden gevuld vanuit een hoger gelegen peilgebied. Voor recreatie kunnen enkele percelen grasland in de winterperiode ook onder water komen te staan om in de toekomst als ijsbaan te gebruiken. Tevens zijn er recreatieve wandelpaden vanuit de bebouwing van Schagerbrug naar de sportaccommodatie en de Westfriese Omringdijk.
Eind 2012 werd het werk aanbesteed middels een geïntegreerde contractvorm (UAV-gc). Het benodigde grondwerk en grondtransport werd begin oktober 2013 afgerond. De automatiseringswerkzaamheden waren in april 2014 afgerond. Waterberging Schagerbrug werd zaterdag 16 november 2013 feestelijk geopend.